Zacznij zarabiać
z Oriflame & Ori-Network

Co to jest Ori-Network i jak Ci może pomóc

Wiele osób pytało mnie o co chodzi z tym Ori-Network. Postanowiłam więc napisać szerzej na ten temat.

Ori-Network to:

  1. Z jednej strony grupa Niezależnych Konsultantów Oriflame pracujących razem i wspierających się wzajemnie, w celu wypracowania sobie niezależności finansowej niezbędnej do normalnego życia i wychowania dzieci (a może do spełniania marzeń?), a w końcowym rezultacie przychodu pasywnego. Przychodu, na który w zaawansowanym wieku nie będziemy musieli pracować, a dzięki któremu już nigdy nie będziemy martwić się o to, czy emerytura jaką da nam system państwowy (o ile nam da) wystarczy nam na życie.
  2. Z drugiej strony Ori-Network, to cały system pracy i wsparcia niezbędny do tego by otrzymać rezultaty z punktu pierwszego.

Jesteśmy ludźmi pełnymi pozytywnej energii, konsekwentnymi i ciężko pracującymi, aby „jutro” było lepsze. Nie chcemy być zależni od widzimisię szefa, ani łaski czyjejkolwiek. Interesuje nas praca na własny rachunek, kiedy się chce, ile się ma ochotę, a nawet z kim się chce. To dla nas synonim sukcesu. Czy Ty też chcesz tak pracować?

Ale jaki to system wsparcia i jak pracować, by mieć efekty?

Po przeczytaniu artykułu Plan Marketingowy Oriflame wiemy, że sporo jest do osiągnięcia i że jest po co się wysilać. W naszym biznesie fajne jest to, że możemy pracować w takim  tempie, jakie nam odpowiada. Jeśli jesteśmy mocno zajęci i mamy tylko kwadrans dziennie, to dedykujemy ten kwadrans, a jeśli czasu mamy więcej, to i efekty przyjdą szybciej. W każdym razie jakikolwiek czas znajdziemy na naszą pracę, to wiemy, że pracujemy na naszą własną przyszłość i przyszłość naszych dzieci (nasz biznes jest dziedziczny).

Zasady pracy i wsparcia

Praca, czyli co robić aby zarabiać w naszym biznesie:

Obrót

Aby w pełni wykorzystać współpracę z Oriflame i wsparcie Ori-Network na wstępie trzeba się nauczyć podstaw, by potem móc tę wiedzę przekazać dalej. W związku z tym, że premie w naszej pracy zależą od obrotów (jak w każdym biznesie, tylko są znacznie wyższe), naszym zadaniem jest robić cokatalogowy obrót na poziomie 100 pp. To około 300 zł w cenach Konsultanta. Śmieszna suma prawda? Wziąwszy pod uwagę, że sami potrzebujemy co miesiąc różnych kosmetyków do codziennej pielęgnacji (mydła, pasty do zębów, szampony, dezodoranty) na co najmniej kilkadziesiąt zł. to reszta obrotu jest tylko kwestią pokazania katalogu kilku osobom z najbliższej rodziny czy otoczenia.

Budowa własnego biznesu

Budując własny biznes w Oriflame bazujemy na Planie Marketingowym. Przy współpracy z Ori-Network możesz wykorzystać wszystkie możliwości Planu Marketingowego Oriflame praktycznie nie wychodząc z domu. Możesz pracować przez Internet. Otrzymasz od nas własna stronę internetową [taką jak ta], oraz inne narzędzia niezbędne do pracy przez Internet. Potem nauczymy Cię jak pracować krok po kroku, aby mieć efekty.

Zarówno w przypadku różnych firm, jak i osób prywatnych, budowanie wizerunku w sieci jest kwestią wymagającą czasu i pracy. Zawsze jednak należy  pamiętać, że wizerunek zdecydowanie trudniej jest zbudować, niż stracić. W pracy nad budową pozytywnego wizerunku pomoże nam z pewnością systematyczne prowadzenie bloga, ale też założenie konta w serwisie społecznościowym, ocenianie, kompetentne komentowanie artykułów, kulturalne wypowiedzi, oraz inne pozytywne formy udzielania się w sieci, a w końcu posiadanie własnej, profesjonalnej strony www. W Internecie indywidualnie wybieramy miejsca, w których się wypowiadamy, społeczności, w których uczestniczymy, i sami budujemy swoją sieć kontaktów, którą potem możemy wykorzystać do budowy własnego biznesu.

 

Artykuły

Już dzisiaj możesz zaznaczyć swoją obecność w Internecie w profesjonalny sposób. Napisz artykuł na interesujący Cię temat, a my go opublikujemy na stronie Ori-Network. Potem pochwal się swoim artykułem wszystkim znajomym na portalach społecznościowych (Facebook, NK i inne), forach tematycznych, w swoim realnym otoczeniu, czy nawet dając bezpłatne ogłoszenia w Internecie. W artykule zamieścimy link do Twojej strony rejestracji w Oriflame, gdzie chętne osoby będą od razu mogły dołączyć do Twojej grupy. Pod artykułem znajdzie się Twoje zdjęcie (jeśli chcesz) i dane do kontaktu z Tobą. Publikacja artykułów jest pierwszym krokiem by zaistnieć w Internecie i być może już od pierwszych tygodni pozyskiwać nowych konsultantów.

 

Ogłoszenia

Min. 10 ogłoszeń na tydzień - w każdym linki do Twoich artykułów na Ori-Network i do własnej rejestracji.

Jest wiele portali oferujących możliwość zamieszczania darmowych ogłoszeń. Wykorzystaj tę szansę. Tam często zaglądają ludzie szukający pracy, czy dodatkowego dochodu, jest to więc idealny sposób dotarcia do osób zainteresowanych.

 

Portale społecznościowe

Bądź aktywny w pozytywnym kierunku - aktywność w portalach społecznościowych (np. Facebook, Nasza Klasa) i innych miejscach gdzie możemy publikować swoje wypowiedzi, przekonania, opinie powinna być wyważona i prowadzona rozsądnie. Nie chodzi o to, aby w szczegółach opisywać każdą dziedzinę swojego życia - od sfery prywatnej, przez osobistą, z seksualną i rozrywkową w tle. Niestety bardzo dużo osób popełnia ten błąd i myśli, że nikt nieproszony nie trafi nigdy na te wpisy czy komentarze.

Na nasz profil społecznościowy mogą jednak wchodzić nie tylko znajomi, którzy rozumieją nasze żarty czy wypowiedzi, ale także potencjalni współpracownicy, czy partnerskie firmy. Można oczywiście zablokować swój profil w portalach społecznościowych dla nieznajomych, ale nie jest to wyjście.

W portalach też możesz zamieszczać linki do swoich artykułów i do strony rejestracji.

 

Blog

Blogi w ostatnim czasie zaczynają być poważnym  narzędziem marketingu on-line i budowy własnego wizerunku w sieci. Załóż Bloga na wybranym portalu (poszukaj takiego, gdzie wyświetla się mało reklam, lub możesz tanio te reklamy usunąć). Ja mam bloga na http://www.blogger.com.

Wykorzystaj Bloga do przedstawienia się z dobrej strony - w Internecie można zbudować taki swój obraz, jaki chcielibyśmy mieć. Nasze działania zależą od nas samych. Możemy wykorzystać sieć do prezentowania swoich dokonań, informowania o ważnych wydarzeniach z życia i stworzenia swojej wizytówki, która będzie naszym narzędziem w tworzeniu naszego wizerunku (Public Relations) w cyberprzestrzeni.

Głowna zasada: min. 1 post na miesiąc. Publikuj na swoim blogu chociaż jeden przemyślany wpis na miesiąc. W każdym umieszczaj link do swojej rejestracji (którą dla Ciebie przygotuję) i do artykułów jakie zamieszczasz na Ori-Network.

 

Katalogi pracy

To samo, o czym pisałam na temat ogłoszeń dotyczy katalogów stron internetowych  zawierających sekcję PRACA, czy KOSMETYKI. Wpisy w katalogach mają ten sam cel, co ogłoszenia, tylko w katalogach wpis zostaje na dłużej, a często na zawsze, dzięki czemu z tygodnia na tydzień więcej osób będzie miało szansę obejrzeć Twoją ofertę.

 

Fora

Klient chcący sobie kupować taniej i szukający sponsora, czy partner biznesowy, który trafia na pozytywne przejawy naszej aktywności w Internecie, z pewnością będzie pozytywnie zaskoczony naszym profesjonalizmem i wiedzą. Starajmy się zatem stawiać na przemyślane, kompetentne wypowiedzi i z rozwagą publikujmy na swoich kontach w serwisach społecznościowych zdjęcia oraz aktualne opisy. W żadnym wypadku nie można pisać wulgarnie ani niekulturalnie - odstraszy to nawet najbardziej zafascynowane naszą propozycją osoby.

Najlepiej jest wybrać sobie kilka forów o temacie nam bliskim, ale jednocześnie takim, w którym rejestracja w Oriflame osobom biorącym udział w dyskusji może w czymś pomóc. Chyba najlepszym rozwiązaniem są fora dla osób szukających pracy, matek na urlopach wychowawczych, które chciałaby być aktywne zawodowo, a nie mają z kim zostawić dziecka, kobiet na wsi, które szukają sposobu na dodatkowy dochód, a w ich okolicy brak jest możliwości, i tp. Zarejestruj się na tych forach. Poznaj ludzi, zdobądź ich zaufanie, pomóż zrealizować cele. Pomagając innym, pomagamy sobie!


Nasze wsparcie


Twój sukces będzie zależał od Twojej pracy, ale w tej pracy możemy Ci pomóc

 

Co możemy zrobić dla Ciebie, a czego gdzie indziej nie znajdziesz:

01) Strona www [taka jak ta] i jej cokatalogowa aktualizacja - otrzymasz od nas własną stronę internetową, którą co katalog będę aktualizować (aktualny Program Witamy).

02) Publikacja artykułów na stronie www naszej grupy [www.ori-network.pl] z linkiem do Twojej rejestracji

03) Twoja wizytówka na stronie najlepszych konsultantów w regionie

04) Videokonferencje, dzięki którym będziesz na bieżąco w zakresie mody, kosmetyków i co najważniejsze, biznesu.

05) Dostęp do strefy VIP - czyli Twój biznes krok po kroku. Tutaj publikujemy informacje niezbędne w naszym rozwoju, ale takie, którymi nie chcemy dzielić się ze wszystkimi - konkurencja nie śpi :)

06) Dostęp do loga i obrazów specjalnie przygotowywanych dla Ori-Network w celu identyfikacji z grupą np. tło na Facebook'a

07) Pomoc w kwestiach informatycznych i promocji w Internecie.

 

 

margin-left: 10px;