Przeszkody w osiągnięciu sukcesu

Przeszkody na drodze do sukcesu w Oriflame nie tkwią w środowisku, czy w produkcie, tylko najczęściej w nas samych.

Dlaczego ludzie dedykując 4 godz w tygodniu na pracę nie osiągają sześciocyfrowych dochodów? Na portalu Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej, którego członkiem jest Oriflame, zadano ciekawe pytanie: Czy byłoby lepiej, gdyby sprzedawca bezpośredni, który pracuje cztery godziny tygodniowo zarabiał tyle samo, co osoba pracująca przez 44 godziny?

W tej branży jest wielu ludzi, którzy pamiętają o sprzedaży czy rekrutowaniu wyłącznie po telefonie z przypomnieniem od sponsora. Czy tacy ludzie powinni zarabiać sześciocyfrowe kwoty? Czy nie byłby to wtedy model, który powinien być całkowicie zakwestionowany?

Hakki Ozmorali (World of Direct Selling) w artykule "Czy wszyscy zarabiają sześciocyfrowe kwoty?" z 16.11.2012 r. pisze:

Według mnie jest to najbardziej fascynujący aspekt marketingu sieciowego: w tym biznesie każdy ma szansę zarobić tyle, na ile zasłużył. I, finalnie, jest to wykonalne. W korporacyjnym świecie, gdy trzech wiceprezesów rywalizuje o posadę prezesa, tylko jeden z nich ją dostanie. Podobnie, gdy jest trzech kandydatów do najbardziej intratnej koncesji, również wygra tylko jeden. Jednak w marketingu sieciowym mogą wygrać wszyscy, dopóki wkładają we współzawodnictwo ten sam wysiłek.

A wracając do osoby mówiącej o “sąsiedzie”, czy rozważałeś kiedyś doradzenie swojemu dziecku, by nie podchodziło do egzaminu gimnazjalnego czy matury tylko dlatego, że dziecko twojego sąsiada nie zdało?

Powyższe pytanie zadam Ci, jeśli sąsiad (przyjaciółka, siostra, brat) powie Ci, że to się nie uda :)

Najczęstszymi przeszkodami na jakie się natykamy podczas pracy i szkoleń są:

  1. Brak systematyczności w pracy
  2. Strach przed odrzuceniem
  3. Brak chęci do nauki
  4. Odrzucanie sprawdzonych metod pracy
  5. Rezygnacja w połowie drogi lub nawet przy pierwszych trudnościach
  6. W artykule "Zapracuj na swój rozwój" z 21-07-2011 czytamy:

Praca w sprzedaży bezpośredniej jest idealnym sposobem nie tylko na uzyskanie dodatkowych dochodów, ale przede wszystkim na pełnoetatową, dobrze płatną pracę.

... na początku drogi nie potrzeba posiadać wielkich umiejętności, wykształcenia czy doświadczenia, żeby osiągać sukces zawodowy. W trakcie pracy sprzedawcy doskonalą swoje kompetencje, zdobywają nowe doświadczenie i uczą się nowych metod pracy, które mają znaczenie dla tej formy działalności. Wystarczy zatem chcieć.

Zachęcam do spróbowania własnych sił. Najwyżej, niczego nie ryzykując, zdobędziesz kilka nowych umiejętności

.

Zachęcam do rejestracji. Postaram się w ciągu 24 godzin skontaktować z Tobą - zaglądaj na maila!

Magdalena Olak

Zarejestruj się na tej stronie by uzyskać pomoc niezleżnej grupy Ori-Network oraz pomoc doświadczonego konsultanta.

Obejrzyj nagrody dla nowych członków Klubu Oriflame.