O mnie

Kilka ciekawostek i danych statystycznych

Kim jestem

Mam na imię Magdalena. Działam w Oriflame wraz z mężem Krzysztofem. Jestem zwykła kobietą, żoną, matką córką... Pracuję w domu bez... studiów marketingowych czy informatycznych, lecz jestem świetnym i marketingowcem i informatykiem. Zapytasz jak to możliwe? Po prostu mam czas :)

Ty go nie masz? Myślę, że się nie zdziwisz, jeśli Ci powiem, że i Ty i ja mamy go tyle samo, czyli 24 godziny na dobę. Coś skłamałam? Inną sprawą jest to, na co go poświęcamy.

Lubię też pomagać innym. Jeśli interesują Cię tylko kosmetyki i kupowanie taniej, doradzę Ci i pomogę wybrać kosmetyki najbardziej odpowiednie dla Ciebie. Jeśli chcesz zarobić na sprzedaży, lub po prostu kupować dla siebie i kilku koleżanek, będę dzieliła się z Tobą moim doświadczeniem i wiadomościami. A jeśli chcesz zbudować własny biznes, krok po kroku nauczę Cię jak to robić.

Cieszę się, że zdecydowałam się przystąpić do Oriflame, gdyż status konsultanta daje mi nie tylko prawo do kupowania kosmetyków taniej, ale również możliwość samorealizacji i budowy własnego biznesu. Prawdą jest, że zarejestrowałam się w Klubie tylko po to, by kupować dobre kosmetyki taniej, jednak szybko się okazało, że korzyści finansowe jakie mogę osiągnąć przerastają moje najśmielsze oczekiwania i o niebo przewyższają wszystko, co mogłaby mi dać praca na etacie. Zaczęłam systematycznie angażować część swojego czasu na rozwój w Oriflame (wygospodarowałam go: lepiej organizując dzień, przerzucając niektóre obowiązki na innych domowników i  rezygnując ze zbędnych programów TV, które są artystycznymi zjadaczami czas). Po niespełna 3 latach pracy, osiągnełam poziom Starszego Menadźera - 24 %. Oznacza to, że zafundowałam sobie "podwyżkę" w wysokości ponad 2000 zł miesięcznie. A Ty jaką masz szansę w swojej pracy na taką podwyżkę? Jeśli chcesz, pomogę Ci to osiągnąć :) Potrafisz wygospodarować 5 do 8 godzin tygodniowo na ten cel?

Ja je znalazłam. A co ciekawe, mieszkam w osadzie leśnej składającej się z 15 rodzin. Mam 3 dzieci. Mąż jest leśnikiem. Tu, gdzie mieszkam znalezienie pracy, nawet byle jakiej, graniczy z cudem. W moim wypadku było to wręcz niemożliwe, bo jestem "elementem napływowym" (czytaj obca) i wg. tutejszych pracodawców mam zbyt wysokie kwalifikacje :( Słyszał ktoś coś podobnego? Ale tak jest. Stanowię zbyt dużą konkurencję dla innych pracowników (tych na wyższych stołkach też) i dlatego nikt mnie nie przyjmie do pracy.

Los jednak zadbał o mnie i zesłał mi Oriflame. Bez Oriflame nie bylibyśmy w stanie utrzymać się z jednej pensji i jeszcze stworzyć dzieciom warunków do nauki. Dzięki temu, że zdecydowałam się zacząć działać, z roku na rok poziom naszego życia się podnosi. Już za rok mam w planie podnieść swoje miesięczne dochody o następne 2000 zł. To naprawdę nie jest trudne. Wymaga jedynie systematyczności w pracy i pamiętania o jednej ważnej maksymie:

Jeśli chcesz, znajdziesz sposób
Jeśli nie chcesz, znajdziesz powód

I na koniec trzeba mieć cel, dla którego chcemy odnieść sukces. Może to być, jak w moim wypadku, chęć wykształcenia dzieci, lub osignięcie niezależności finansowej, albo chęć zwiedzenia świata. Twój powód musi być na tyle ważny, aby mógł cię wspierać w chwilach zwątpienia, które zawsze zdarzają się na naszej drodze, jakakolwiek by nie była. W Oriflame nie masz nad sobą szefa, możesz pracować kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz i ile chcesz. To piękne prawda? Ale jednocześnie stanowi to haczyk dla osób, które nie mają wystarczającego ważnego powodu by samodzielnie zorganizować sobie pracę.